Vibukool

pilt

Sel nädalal toimus Ungaris vibuspordi Euroopa karikaetapp kadettidele ja juunioridele. Eesti oli esindatud 2 juuniori ja 5 kadetiga. Parimate saavutustena võitsid plokkvibulaskur Lisell Jäätma individuaalse ning plokkvibu meeskadetid võistkondliku pronksmedali.
„Lõpuks tuli ka individuaalne medal,“ kommenteeris võistlust Jäätma, vihjates võistkondlikele medalitele, mille ta teenis eelmisel hooajal samuti Euroopa karikaetappidel. Medali võitmiseks lasi Jäätma eelringis 680 punkti ja teenis sellega 17 neiu seas teise asetuse. Olümpiaringis alistas ta 1/8 duellis 140:87 Anca Danilet Rumeeniast ja 1/4 duellis 142:141 taanlanna Sasha Haagen Anderseni.

Tugevas poolfinaalis tuli 144:146 seisuga tunnistada horvaatlanna Amanda Mlinarici paremust, kuid pronksifinaalis võitis Jäätma 143:130 Itaalia laskurit Camilla Albertit. Kuna tegemist oli päeva esimese finaaliga ja noorlaskuritega, siis juhtus kohe duelli alguses äpardus – nimelt jäi ta vastasel esimene nool laskmata. See andis Jäätmale küll märgatava edumaa, kuid Jäätma demonstreeris sellest hoolimata tugevat laskmist, lastes nii esimeses kui viimases seerias 10-10-10 ehk maksimumi.

Eelringis püstitasid mitu noort kas hooaja tippmargi või isikliku rekordi. Artur Aas oli poole võistluse peal kadettide noormeeste seas liider ja kokkuvõttes kordas isiklikku rekordit ja teenis duellideks viienda asetuse. Isikliku rekordi lasi Lisell Jäätma noorem vend Robin Jäätma. Hooaja tippmargi püstitasid Maris Tetsmann, Kristjan Puusepp ja Meeri-Marita Paas. Individuaalsetes duellides tuli siiski kõigil peale Lisell Jäätma ja Artur Aasa võtta vastu avaringi kaotus. Artur Aas lõpetas 7. kohaga.

Plokkvibu kadettide meeskondi võistles seekord kokku ainult kolm: Eesti, Taani ja Belgia. Eelringis olid kõik meeskonnad üsnagi võrdsed – Taani ja Belgia lasid täpselt sama tulemuse ja Eesti kõigest kaks punkti vähem. Poolfinaalis kohtus Eesti Taaniga. Paraku tuli hoolimata väga tugevast viimasest seeriast (59 punkti 60-st) tunnistada Taani koondise paremust. Duell lõppes 221:225 ja see tähendas Eestile automaatselt pronksmedalit, sest pronksimatšis vastane puudus. Taani edestas Belgiat kullafinaalis 217:213.

Plokkvibu segavõistkond Lisell Jäätma – Artur Aas lõpetas seitsme tiimi hulgas neljanda kohaga. Eesti alistas veerandfinaalis Rumeenia, kuid pidi poolfinaalis ja pronksimatšis võtma vastu napid kaotused Inglismaa ja Itaalia vastu.

Järgmine noortekoondise võistlus on juuli lõpus toimuvad Euroopa noorte meistrivõistlused. Täiskasvanute koondis hakkab kahe nädala pärast Euroopa meistrivõistlustel võistlema olümpiakohtade nimel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga