Vibukool

13.05-19.05.2019 toimub Sloveenias, Catežis Euroopa noorte GP I etapp. Türi Vibukool on esindatud nelja noorlaskuriga.
Lisell Jäätma ja Hanna Liina Lippand võistlevad plokkvibu naisjuunioride klassis. Robin Jäätma plokkvibu meesjuunioride ja Meeri- Marita Paas plokkvibu kadettide neiude arvestuses.

Kvalifikatsioon algas 14.05, ilm oli vihmane, külm ja tuuline. Hoolimata sellest suutsid meie noored näidata korralikku laskmist. Meeri-Marita Paas lõpetas eelringid 1.kohaga. Tulemuseks oli 672 punkti. Lisell ja Robin Jäätma lõpetasid avapäeva 2.kohaga. Lisell Jäätma lasi 681 punkti ning Robin Jäätma 691 punkti. Hanna Liina Lippand sai protokolli kirja 654 silma ja sellega 9. koht.

15.05 oli segavõistkondade päev. Nagu ka eelnevatel päevadel oli ka sel päeval ilm külm ja vihmane. Segavõistkonna moodustasid õde-vend Jäätmad. Kokkuvõttes said nad duellideks esimese asetuse. Esimeseks vastaseks oli neljanda asetusega Šveits. Kahjuks jäi Eesti tiim napilt alla ja vastu tuli võtta kaotus. Kuid sellega pääseti pronksimatši, mis toimus samal päeval. Pronksimatši vastane oli Itaalia. Lisell ja Robin Jäätma näitasid tugevat laskmist ning võitsid duelli seisul 155-150. Tasuks PRONKSMEDAL!!

16.05 lasti individuaalseid duelle. Ilmataat oli seekord veidi tänulikum ja kostitas meid ainult tuulega, vihma õnneks ei tulnud.
Meeri-Marita Paas suutis võita esimese vastase kelleks oli S.Bryne Inglismaalt. Sellega oli poolfinaali koht tagatud. Poolfinaalis tuli vastaseks teine inglanna G.Chappel. Kahjuks pidi Meeri-Marita tasavägises duellis vastase paremust tunnistama. Kuid koht pronksimatšis on olemas. Lisell Jäätma võitis samuti oma esimest vastast, kelleks oli ukrainlanna O.Harbik. Duell lõppes seisul 140-132. Poolfinaali vastaseks oli L.Grandjean Prantsusmaalt. Kahjuks pidi Lisell vastuvõtma kaotuse seisul 138-144. Lisell Jäätma laseb samuti pronksimatšis.
Robin Jäätma esimene vastane oli tugev itaallane A.Boggiato. Tasavägine duell lõppes viigiga 147-147. Edasipääseja välja selgitamiseks tuli lasta lisanool. A.Boggiato tabas 10 ning Robin Jäätma X-i, edasi pääs oli tagatud. Poolfinaalis oli vastaseks Venemaa laskja S.Shenkhorov. Taas oli tasavägine duell, mis lõppes 145-145 viigiga. Jälle tuli lasta lisanool. Vastane tabas 9 ja Robin Jäätma X-i. Robin laseb kullamatšis.