Eesti vibulaskja Robin Jäätma tuli noorte maailmameistrivõistlustel Madridis plokkvibu juunioride klassis kuuendale kohale. Kaheksandikfinaalis lasi ta seejuures maksimumtulemuse ehk 150 punkti. Kasutaja Türi Vibukool foto.

Jäätma saavutas 704 punktiga eelringis teise asetuse, teise poole tulemus oli platsi parim, 353 punkti 360-st. Duellides võitis Jäätma kaks vastast, kuid veerandfinaalis jäi mehhiklane Rodrigo Olvera Mendez kahe punktiga peale ning Jäätmale tuli seisuga 145:147 kuues koht.

“Rõõmustas kindlasti Robini kvalifikatsiooni tulemus ja duellides lastud maksimumpunktid ning Kristjan Ilvese kvalifikatsiooni tulemus, tema jaoks oli see esimene tiitlivõistluste debüüt,” kommenteeris treener Maarika Jäätma.

“Kuid segavõistkonna võistluses oli meil palju ebaõnne. Kadettide segavõistkond lasi ühe noole valesse märklehte ja juuniorite segavõistkonna laskmise viimases seerias läks laskuril päästik lahti. Nool kukkus üle kolme meetri joone, mis tähendab koheselt, et selle noole eest saab võistkond null punkti.”

Plokkvibu juunioride neidude klassis saavutas Lisell Jäätma üheksanda koha, samal positsioonil lõpetas ka plokkvibu kadettide neidude hulgas Meeri-Marita Paas.

Rahvusvahelise debüüdi teinud Kristjan Ilves lasi eelringis hooaja tippmargi ning saavutas 55 plokkvibu kadeti noormehe hulgas 17. koha.