Vibukool

13246336_1207348469277233_9082332150457802824_oEuroopa meistrivõistlustel vibulaskmises lõpetasid parimate eestlastena Laura Nurmsalu (sportvibu naised) ja Lisell Jäätma (plokkvibu naised). Nii sportvibu kui plokkvibu segavõistkonnad lõpetasid 9. kohaga. EM-finaalid toimuvad eeloleval nädalavahetusel. Homme selgitatakse aga Rio olümpiapääsmed ja sellel turniiril osaleb veel neli eestlast.
Nurmsalu pääses tänu tugevale eelringile (8. asetus 69 naise seas) otse 32 parema hulka. See tähendab, et ta oli vabastatud kahest esimesest duellist. 1/16 duellis näitas aga 40. asetusega Myszor (Poola) Nurmsalu vastu väga südikat laskmist ja Nurmsalul tuli vastu võtta 2:6 kaotus. See andis talle siiski kõrge 17. koha.

Jäätma teenis eelringis 47 plokkvibu naise hulgas 26. asetuse ja võitis 1/32 duelli kodupubliku ees võistelnud Galesi (Suurbritannia) 137:136. 1/16 duellis tuli tal aga tunnistada 7. asetusega Sancenot (Prantsusmaa) 148:142 paremust. Sancenot jätkab laupäeval finaalides, Lisell Jäätmale täiskasvanute EM-debüüdiks 17. koht.

Teistest eestlastest lõpetasid Siret Luik (sportvibu naised), Jaanus Gross (sportvibu mehed) ja Kristjan Puusepp (plokkvibu mehed) 33. kohaga. Reena Pärnat, Tanel Kaasik ja Martin Rist võtsid EM-arvestuses vastu kaotuse juba avaringis.