Vibukool

WRO15_A15_7305

Eile lõppes Poolas vibulaskmise kolmas MK-etapp. Seitsmeliikmelisest Eesti koondisest oli edukaim plokkvibu naiste hulgas võistelnud 16-aastane Lisell Jäätma. Hoolimata faktist, et tegemist oli Jäätma jaoks täiskasvanute koondise esindamise esimese korraga, suutis ta eelringis püstitada Eesti rekordi ja lõpetada võistluse kahekümne parema laskuri seas. 

 

Võistlusharjutuseks on tavapärane olümpiaringi duell-laskmine. Turniiritabel pannakse kokku 72-noolese eelringi põhjal. Sportvibu klass laseb 70 meetri distantsi ja plokkvibu klass 50 meetri distantsi. Eesti oli esindatud kolme sportvibu ja nelja plokkvibu laskuriga.

Sportvibu laskurid Pearu Jakob Ojamäe ja Laura Nurmsalu olid esimesed, kes duell-laskmisega alustasid. 1/48 duellis selgitatakse 56 parema sportlase hulka pääsejad. Ojamäel oli eelringi põhjal endast kõrgema asetusega vastane, kuid ta suutis 29-silmase seeriaga minna 2:0 duelli juhtima. Sellest hoolimata näitas venelane Borodin oma taset ja võitis duelli 6:2. Nurmsalut tabas aga üllatus madalama asetusega laskuri poolt, kes näitas oodatust tugevamat laskmist. Nurmsalu suutis 2:4 ja 3:5 kaotusseisu 5:5 viigistada, kuid kahjuks kaotas ümberlaskmise. Mõlemad laskurid said protokolli 57. koha. Eelringis oli sportvibu laskuritest aga kõige edukam Reena Pärnat, kes sai tulemuse põhjal otsepääsu 56 parema hulka. Kahjuks tuli Pärnatil oma esimeses, 1/24 duellis võtta venelanna Timofeeva vastu kiire 0:6 kaotus ja 77 naise seas 33. koht.

Plokkvibu mehed Puusepp ja Ressar said eelringis vastavalt 45. ja 49. asetuse ja nende klassis alustasid duelle 1/24 duellist. Mõlemad laskurid jäid esimeste seeriatega kaotusseisu ja ei suutnud kahjuks duelli kõrgema asetusega laskuri vastu enda kasuks pöörata. Plokkvibu naistes võistlesid õed Lisell (23. asetus) ja Mariel Jäätma (42. asetus), kes kohtusid esimeses duellis omavahel. Eelringis 677 silmaga juunioride ja täiskasvanute Eesti rekordi lasknud noorem õde Lisell Jäätma näitas ka omavahelises duellis paremust ja võitis 142:138. Järgmises, 1/16 duellis kohtus Jäätma USA esilaskur Gauviniga, kelle vastu tuli võtta 139:146 kaotus. Lisell Jäätmal läks täiskasvanute võistluste debüüdil kirja koos duellivõiduga 17. koht.

Lisell Jäätma ema Maarika Jäätma, kes on ühtlasi ka treener, kommenteeris laskmist: “Lisell lasi tegelikult väga hästi. Teise duelli alguses oli tuul tugevam ja ta sihtis vastu. See osutus veaks, sest esimeses seerias tulnud 4-silmalist kaotust nii tugeva vastase vastu enam järgi ei võta.”

Võistluse võitsid sportvibu klassis Jean-Charles Valladont (FRA) ja Mackenzie Brown (USA) ja plokkvibu klassis Abhishek Verma (IND) ja Natalia Adveeva (RUS). Korea ja Hiina koondise puudumisel oli edukaimaks medaliriigiks ülekaalukalt USA, kes viis koju kokku kolm individuaalset ja viis võistkondlikku medalit.