Vibukool

17.04-22.04.2017 toimusid Euroopa noorte vibulaskurite GP-etapp Kreekas, Marathoni linnas. Eesti oli esindatud 13-liikmelise noortekoondisega ning segavõistkondade arvestuses võitsid juuniorid (Kristjan Puusepp ja Lisell Jäätma) hõbemedali ja kadetid (Robin Jäätma ja Meeri-Marita Paas) pronksmedali.

Individuaalselt oli edukaim Kristjan Puusepp, kes püstitas eelringis plokkvibu juunioride klassis kahe silmaga uue Eesti juunioride rekordi – 694 punkti. See tulemus andis talle 3. asetuse. Puusepp jõudis olümpiaringis veerandfinaali, kus pidi tunnistama Rootsi laskuri R. Hedenvangi paremust ning lõpetas võistluse 5. kohaga.

Veerandfinaalideni jõudsid ka plokkvibu juunior Emily Hõim ja kadett Meeri-Marita Paas. Lisell Jäätma ja Karolin Puusepp võtsid seekord kaotuse vastu esimeses ringis.

Sportvibu kadettide klassis tegi Triinu Lilienthal eelringis samuti hea alguse, lastes isikliku rekordi 634 punkti, teenides sellega 40 sportlase hulgas 7. asetuse. Duelllaskmises tuli aga 1/16 ringis vastu võtta kaotus. Sama kaugel ehk 17. kohaga lõpetasid võistluse ka Alexandra Põllumäe, Hendrik Õun ning juuniorid Maris Tetsmann ja Laura Tukk. Karl Kivilo ja Liisi Tammar piirdusid 33. kohaga.

Segavõistkondlikes duellides võitsid plokkvibu juunioride arvestuses hõbeda Lisell Jäätma ja Kristjan Puusepp, kes alistasid teel finaali Kreeka ja esimese asetusega Türgi koondise, kuid kullamatšis kaotasid Itaaliale 3 punktiga.

Plokkvibu kadettide segavõistkond koosseisus Robin Jäätma ja Karolin Puusepp pidid poolfinaalis tunnistama Itaalia võistkonna paremust, kuid pronksimatš Kreeka vastu võideti 132:123.

Sportvibu kadettide neidude naiskond koosseisus Triinu Lilienthal, Alexandra Põllumäe ja Liisi Tammar lõpetasid 5. kohaga.

Eesti täiskasvanute koondis võistleb järgmisel nädalal Poolas I Euroopa karikaetapil.