Vibukool

ROM16_A16_5711

21.07.2016 võtsid Kristi Ilves ja Caius Kand noorte EM-ilt Eestile teise pronksmedali. Medal tuli plokkvibu juunioride (U-20) segavõistkondade arvestuses. Kokku on see Eestile juba teine medal, sest eile võitis plokkvibu kadettide naiskond samuti pronksi. Võistlus jätkub veel individuaalduellidega.

Kokku võistles juunioride segavõistkondi üheksa ja Eesti sai duellideks eelringi põhjal 7. asetuse. Veerandfinaalis tuli seega kokku minna 2. asetuse teeninud Venemaaga, kelle Eesti alistas 148:145. Poolfinaali vastasteks olid eelringi 3. koha omanikud Itaalia koondisest. Selles duellis pidid noorlaskurid itaallaste 153:143 paremust tunnistama. Kuid pronksimatšis osutasid eestlased tugevamat vastupanu ja Ukraina alistati 148:145. See tõi Eesti noorsportlastele Euroopa juunioride meistrivõistluste pronksmedali. Hõbemedali võitis Itaalia ja kulla Türgi.

Võistlus jätkub homme ja ülehomme veel individuaalsete duellidega. Eesti koondislastest on veel jätkuvalt võistluses Maris Tetsmann, Laura Tukk, Hendrik Õun, Alexandra Põllumäe ja Triinu Lilienthal. Plokkvibu klassis Caius Kand, Lisell Jäätma, Robin Jäätma, Artur Aas ja Kristjan Puusepp.