Vibukool

Meeri-Marita Paas kaotas Euroopa mängudel naiste plokkvibu veerandfinaalis sloveenlannale Toja Ellisonile 139:141. Kasutaja Türi Vibukool foto.

Kolme vooru järel oli seis viigis 84:84, kuid järgmised kolm noolt Paasil kõige paremini ei õnnestunud (9-8-9), aga Ellison vastas maksimumiga, seejuures üks nool tabas päris südamikku ehk X-i.

Nelja silmaga taha jäänud Paas võttis viimase vooruga kaks silma tagasi, aga lõpuks pääses medalimatšidele siiski eelvõistluse parima tulemuse 702 sooritanud Ellison.

“Natukene pettunud olen. Kui nii kaugele jõuan, siis miks peatuda. Aga vastane oli parem ja mis teha,” kommenteeris Paas ERR-ile. “Ilm oli platsil väga halb. Oli palav ja siis veel ka tuul. Mulle ka tundus, et minu laskmisel oli vahepeal kõva tuul.”

Küll aga sai Paas nendes oludes kõvasti kogemusi. “Ma olen kindlasti nüüd rohkem tuule ja kuumaga laskma. Kogemus on väga suur. Finaaliplats oli vastupidi. Tuul oli kõva. Ja närvid ka. Muidu lasen endavanustega ja siin maailma tippudega.”

“Pole vahet, kas oled maailma esimene või näiteks sajas – sul on ikka närvid sees. Aga kuidas seda vibulaskmisesse suunata – seda peaks natuke harjutama.”

Treener Maarika Jäätma jäi hoolealuse võistlusega väga rahule. “Ta oli ülitubli. Täna oli tuul ka keerutav ja ta ei saanud sellega hästi hakkama. Ta lootis, et tal läheb veel paremini, aga üldiselt võistles väga tublilt.”

Paas alustas eelvõistlusel üheksanda tulemusega (694) ja alistas seejärel kaheksandikfinaalis lisanoolega itaallanna Marcella Tonioli 140:140 (X:9).

“Need, kelle vastu ta lasi – need on maailmas väga kõvad tegijad,” ütles Jäätma. “Mõlemad on maailmameistriteks tulnud. Meie oleme alles noored ja rohelised.”