Türi vibukooli noored sportlased Robin Jäätma, Lisell Jäätma ja Meeri-Marita Paas on treener Maarika Jäätma hinnangul teinud suurepärase hooaja alguse.

Nad on uuendanud noorte ja täiskasvanute Eesti rekordeid, on välisvõistlustelt toonud eri värvi medaleid, samuti võitnud individuaalse koha Euroopa mängudele.

Paregu on Lisell Jäätma ja Meeri-Marita Paas teel Hollandisse täiskasvanute maailmameistrivõistlustele.

Kohe pärast MMi sõidavad treener Maarika Jäätma ja noorsportlane Meeri-Marita Paas Euroopa mängudele Minskisse. Kvalifikatsiooniturniir oli aprillis Rumeenias, kus peeti ka Euroopa täiskasvanute GP-etappi. Meeri-Marita näitas väga head laskmist ning võitis Eestile koha ja sõidab Minskisse Eestit esindama.

“Lisell Jäätma ja Meeri-Marita Paas on teel Hollandisse täiskasvanute maailmameistrivõistlustele.”

XXX suveuniversiaadini on jäänud kuu ja esmaspäeval selgus ka Eesti koondise lõplik koosseis. Universiaad on 3.–14. juulini Itaalias Napolis. Maarika Jäätma selgitusel on universiaadi omapära selles, et osalejaid saab olla kuni 8000, mis on viimaste universiaadide osalejatest ligikaudu 4000 inimest vähem. Selle arvu saavutamiseks on karmistatud norme, mitmel spordialal on  osalejate arvu vähendatud.

Sel võistlusel esindavad sportlased oma koole. Nende hulka kuuluvad ka Lisell ja Robin Jäätma. Lisell Jäätma on Türi Ühisgümnaasiumi vilistlane, kes õpib esimest aastat Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis. Robin Jäätma käib Türi Ühisgümnaasiumi XI klassis.

Maarika Jäätma lisas, et noored on võitnud juba nii mõnegi medali. Hooaja esimesel välisvõistlusel täiskasvanute I Euroopa GP-etapil võitsid Lisell Jäätma ja Meeri-Marita Paas naiskonnaga kuldmedali. Mõlemad kuuluvad alles noorteklassi.

Euroopa noorte I GP-etapil võitsid nad kolm medalit. Individuaalselt võitis Robin Jäätma hõbemedali, Lisell Jäätma ja Meeri-Marita Paas pronksmedali. Segavõistkonnaga võitsid Lisell ja Robin pronksmedali. Sisehooaja lõpus võitis Robin Jäätma Euroopa juunioride meistritiitli.

Mai lõpus kutsuti Lisell ja Robin Jäätma Türki  seitsmendale Conquest Cupile. Sinna kutsutakse riigi edetabeli esinumbrid ehk võistlus on  kõrge tasemega ja kohal on oma ala profid. Robin Jäätma näitas väga head laskmist ja sai kvalifikatsiooni tugevas konkurentsis kaheksanda koha. Duellides suutis Robin head laskmist jätkata ja lõpetas võistluse kuuendal kohal. Lisell Jäätma lasi samuti väga hästi, sai eelringides 11. koha. Duellidega tõusis ta üheksandaks.

Treener Maarika Jäätma sõnas, et neile kolmele on hooaeg alanud tormiliselt, ridamisi on tulnud uusi rekordeid ja võite. „Nende suhtumine treeningutesse on professionaalne, nad teavad, mida soovivad saavutada, ja need saavutused on kõige kirkamat värvi. Noored on palju edasi arenenud, sest suudavad lasta maailma tippudega võrdselt. Meil on ees veel tihe hooaja jätk. Kõik võistlused on lähestikku ja puhkamisaega eriti ei ole. Kuid usun, et noored tulevad toime ja lõpptulemus on seda väärt.” (JT)