Vibukool

ROM16_B16_2180

Eile ja üleeile sai Eesti vibuspordi üldsus rõõmustada kahe võistkondliku medali üle. Tänane päev tõi meile aga samuti rõõmusõnumeid – medalikontole lisandub veel kaks EM-i individuaalmedalit. Plokkvibu kadettide klassi laskur Kristjan Puusepp võitis pronksi ja sama vanuseklassi laskur Lisell Jäätma laseb homme kuldmedali peale. See tähendab, et Eesti on sellelt noorte EM-ilt kindlustanud neli medalit.

Lisell Jäätma võistleb homme plokkvibu kadettide neidude klassis kullafinaalis. Duelli vastaseks on 8. asetusega Lucy Mason (Suurbritannia) ja see algab kell 11.20. Youtube.com ja vibuliit.ee vahendusel toimub duellist ka otseülekanne (videopilt). Kullafinaali jõudmiseks pidi Jäätma alistama neli vastast: 1/16 duellis I. Neagoe (Rumeenia) 141:122, 1/8 duellis S. H. Anderseni (Taani) 141:139, 1/4 duellis E. Roneri (Itaalia) 147:138 ja poolfinaalis D. Sevindiki (Türgi) 142:128, teatab Eesti Vibuliit.

Kristjan Puusepp on Eestis olnud viimase aasta jooksul kadettide noormeeste seas liider. Samas sel nädalal Bukarestis toimuval noorte EM-i eelringis üllatasid teda koondisekaaslased. Nimelt alustas Puusepp eestlastest kõige tagasihoidlikumalt ja sai duellideks 26 võistleja seas 19. asetuse. Meeskondlikult jäid kadetid noormehed napilt medalist ilma, lõpetades 4. kohaga. Individuaalselt tuli Puusepal poolfinaali jõudmiseks järjest alistada kolm vastast: 1/16 duellis S. Heinczi (Austria) 143:142, 1/8 duellis A. Carpenteri (Suurbritannia) 144:141 ja 1/4 duellis J. Howse’o (Suurbritannia) 145:145 viigiseisul lisanooltega X10:10. Poolfinaalis võitles Puusepp südikalt, kuid kahjuks tuli siiski tunnistada M. Garipi (Türgi) 145:144 paremust. Pronksimatšis kohtus Puusepp 1. asetusega Türgi laskuri Altinatasega. Puusepp võitis duelli 145:140 ja toob seega koju pronksmedali.

Viimati võttis Eesti noorte EM-ilt medali 2012. aastal. Siis võitis Reena Pärnat vahetult enne olümpiat sportvibu juunioride (U-20) hõbemedali. Plokkvibu noored võitsid eelmisel ja sel aastal Euroopa noorte karikaetappidelt samuti medaleid, kuid ühtegi Euroopa meistrivõistluste medalit pole Eesti plokkvibulaskurid varem võitnud. Sel korral on Eesti endale kindlustanud neli medalit – kolm pronksi + kuld või hõbe.