Vibukool

Reedel võitis Eesti plokkvibu segavõistkond koosseisus Lisell Jäätma ja Robin Jäätma suveuniversiaadil kuldmedali, mis on Eesti koondise esimeseks medaliks tänavustelt võistlustelt.

Kullamatš osutus väga tasavägiseks ning võitja selgitati lisanooltega. Hiina Taipei laskurid tabasid kaheksa ja kümme punkti, kuid eestlased olid alistamatud – mõlemad tabasid tsentrisse ning teenisid võidu.

Eelringis saavutasid Jäätmad 1376 punktiga kümnenda asetuse, 1/8 duellis võitis Eesti Iraani segapaari 156:151. Veerandfinaalis oli vastaseks eelringi teise asetusega Türgi võistkond, keda võideti Eesti rekordi väärilise tulemusega 158:155. Poolfinaalis võitis Eesti Kasahstani võistkonda seisuga 152:148.

“Segavõistkonna eilse ja tänase laskmisega võib väga-väga rahule jääda. Duell oli väga tasavägine. Lisell ja Robin pidasid võistluspingele ülihästi lõpuni vastu, seda oli näha ka nende ümberlaskmisest. Oleme õnnelikud, et suutsime võita maailmatippe,” kommenteeris treener Maarika Jäätma.

Sportvibu meeste klassis saavutas Karl Kivilo 33. koha, sportvibu naiste klassis Triinu Lilienthal ja Alexandra Põllumäe samuti 33. koha. Plokkvibu meeste klassis lõpetas Robin Jäätma võistluse 17. kohaga, plokkvibu naiste hulgas saavutas Emily Hõim 9. ning Lisell Jäätma 17. koha. Sportvibu naiskond (T. Lilienthal, A. Põllumäe) saavutas 17. koha ning segavõistkond (K. Kivilo, A. Põllumäe) 26. koha. Plokkvibu naiskond (L. Jäätma, E. Hõim) pidi veerandfinaalis tunnistama esimese asetusega Korea naiskonna paremust ühe punktiga ning Eesti naiskond sai kaheksanda koha.