Vibukool

Juba 50. korda toimus rahvusvaheline vibuvõistlus Järvakandi Open, kus plokkvibu segavõistkondade duelli võitsid tänavused suveuniversiaadi kuldmedalistid Lisell ja Robin Jäätma. Kasutaja Eesti Akadeemiline Spordiliit (EASL) foto.Järvakandi vibustaadionil oli joonel võistlejad nii Venemaalt, Valgevenest, Itaaliast, Lätist, Leedust, Soomest ning muidugi kodused vibulaskurid. Kolm päeva kestnud Järvakandi Open toimus sealse vibuklubi Ilvese eestvedamisel juba 50. korda ja sellise super järjepidevuse aluseks on klubi liikmete suur entusiasm.

“Klubi asutajate ja esimeste eestvedajate tugev töötahe, oskus leida võimalusi nõukogude ajal selliseid võistlusi pidama hakata ja mingil hetkel olid nad päris võimsad ja suured – üle 100 osaleja erinevatest liiduvabariikidest,” rääkis Järvakandi Open peakorraldaja Aivo Agu intervjuus ERR-ile. “Viimasel ajal on 70-80 osalejat tavapärane. Eelkõige klubi aktiiv on see, kes hoiab asja üleval ja lööb käed külge.”

Konkurente Valgevenest edestades said plokkvibu segavõistkondade konkurentsis esikoha õde ja vend Lisell ja Robin Jäätma, kes tõid eelmisel kuul Itaaliast suveuniversiaadilt koju kuldmedali. 20-aastane Lisell õpib Tartu Tervishoiukõrgkoolis ja hakkas alaga tegelema treenerist ema Maarika käe all seitsme aastaselt. Kõige tähtsamaks peab ta võistlustel külma närvi säilitamist.

“Kindlasti kõige tähtsam on vaimne pool,” ütles Lisell Jäätma. “Pead olema hästi enesekindel ja ei tohi välja näidata kui närvi lähed ja siis kindlasti ka füüsiline pool.”

18-aastane Robin Jäätma õpib Türi Ühisgümnaasiumis ja ütleb, et tänu sellele, et nad tunnevad õega üksteise plusse ja miinuseid väga hästi on lihtsam võistlustel teineteist ka toetada.

“Kui näiteks Lisell on närvis, siis aitan alati teda rahustada või aitan öelda, mis ta valesti teeb,” ütles Robin. Lisell lisas: “Me tunneme üksteist ja teame, mida öelda teisele, mida teine vajab, mis on teise nõrgad küljed ja tugevad küljed, et olla toeks.”

Türilt pärit vibulaskurid tegelevad alaga tänu pere tugevale abile ja nii olid tänagi neid ema ja isa toetamas. Tänavu plokkvibu juunioride segavõistkondade maailmarekordi 1395 punkti peale viinud Jäätmad tahavad pikas perspektiivis jõuda täiskasvanute konkurentsis maailma kõige teravamasse tippu.

“Mina tahaks kindlasti olla maailma vibulaskajate rankingus esikohal,” ütles Robin. Lisell lisas: “Kõigepealt tahaks ka top10-sse saada ja siis sealt ülespoole. Hetkel tahaks juunioride MM-il medalid saada ja suuremas perspektiivis maailma karika sarjas pjedestaalile tulla.”

Juba ülejärgmisel nädalavahetusel minnakse medaleid noolima noorte maailmameistrivõistlustele Hispaaniasse Madridi.

Vaata intervjuud siit