Vibukool

Sel nädalal toimuvad ‘s-Hertogenboschis, Hollandis maailmameistrivõistlused vibuspordis. Eesti plokkvibu naiskond koosseisus Meeri-Marita Paas, Lisell Jäätma, Emily Hõim saavutas 22 naiskonna hulgas kõrge kuuenda koha. 

Eelringis püstitas plokkvibu naiskond uue Eesti rekordi 2058 punktiga, uuendades eelmist tulemust kolme punktiga, rekordivääriline tulemus andis neidudele 12. asetuse. Paas, Jäätma, Hõim alistasid Poola (eelringi 21.) ja Saksamaa (eelringi 5.) naiskonna, veerandfinaalis kohtus Eesti naiskond neljanda asetusega Türgi võistkonnaga, kellele eestlannad pidid küll alla vanduma, kuid saavutasid kokkuvõttes kuuenda koha, edestades esimese asetusega Korea naiskonda.

“Ma olen ülirahul oma tiimi ja meie tulemustega. Tore on näha, et suudame maailmatippudega võrdselt võistelda ja konkurentsi pakkuda. Läbi raskuste tähtede poole,” kommenteeris Meeri-Marita Paas.

“Suudame koos lasta väga hästi ning tõestasime, et oleme võimelised tulevikus laskma ka maailmameistritiitli peale. Teeme tööd ühiste eesmärkide nimel ning loodetavasti need täituvad,” lisas Lisell Jäätma.

“Olen rahul oma indivudaalse laskmisega. Tunnen ennast uue vibuga juba enesekindlamalt, suutsin esimese duelli võita ja kuigi parandasin tulemust teises ringis, näitas vastane paremat laskmist. Usun, et naiskonnaga on meil suur potentsiaal tulevikuks, sest lasime juba täna maailma tippude seas. Oleme veel küllaltki noored ja oma esimesel MM-il kuuendad 22 tiimi seas. Oleme tuleviku osas positiivsed, sest võistkond toimib suurepäraselt,” sõnas Emily Hõim.

“Tüdrukud tulid tänastes ilmaoludes hästi toime. Eile võistlesime tugeva paduvihmaga, täna tugeva tuulega. See on nende esimene täiskasvanute MM, seda enam võib nende saavutusest rõõmu tunda. See võistkond sobib hästi kokku ja koos töötatakse kõrgete eesmärkide nimel,” lausus naiskonna treener Maarika Jäätma.

Eesti plokkvibu naiskonna puhul on tegemist väga noore võistkonnaga, kolmest liikmest kaks võistlevad alles noorteklassis. Meeri-Marita Paas on vanuse poolest kadettide ja Lisell Jäätma juunioride vanuseklassi laskur ning Emily Hõim võistleb alles teist hooaega täiskasvanute klassis.

 

Plokkvibu naiste hulgas saavutas Emily Hõim 33., Lisell Jäätma ja Meeri-Marita Paas 57. koha.