Vibukool

ROM16_B16_1562

Sel nädalal toimub Rumeenias noorte Euroopa meistrivõistlused ja kolmapäeval oli kavas võistkonnavõistlus. Eesti plokkvibu kadettide (U-18) naiskond koosseisus Lisell Jäätma, Meeri-Marita Paas ja Karolin Puusepp võitsid pronksmedali.

Kokku võistles selles klassis 6 naiskonda ja juba eilne eelring näites Eesti naiskonna tugevust – duellidele mindi vastu 2. asetusega. See andis omakorda vaba edasipääsu 1/4 duellist otse poolfinaali. 1/2 duellis kohtuti eelringis 7 punkti vähem lasknud Itaalia naiskonnaga. Nii nagu naiskonnad olid eelringis võrdsed, nii oli ka duellis, mis lõppes 222:220 Itaalia kasuks.

Kohe peeti ka pronksimatš, kus Eesti kohtus eelringi võitja Inglismaaga. Väga tugevas duellis võitis Eesti 225:223. Kullafinaalis kohtuvad laupäeval Itaalia ja Venemaa.

Plokkvibu kadettide meeskond lõpetas 4. kohaga ja sportvibu kadettide naiskond 9. kohaga. Võistlused jätkuvad kuni laupäevani – individuaalvõistlust jätkab veel 12 Eesti noorsportlast ja 3 segavõistkonda.