Vibukool

Nädalavahetusel Prantsusmaal Nimes’is peetud plokkvibu sise-MK-etapil pälvis naiste klassis esikoha Lisell Jäätma, kes tõusis sellega ühtlasi ka MK-sarja üldliidriks.

Viiendal etapil võitis Jäätma kaheksandikfinaalis ülekaalukalt Itaalia mitmekordset MK-etappide medalisti Anastasia Anastasiot 148:142. Veerandfinaalis alistas Jäätma 2019. aasta MK-sarja teise koha omaniku Sarah Prieelsi (Belgia) tulemusega 148:146 ning finaalis võitis Jäätma teisena asetatud Taani laskurit Tanja Jensenit tulemusega 145:143.

“Kõik sujus väga hästi, tundsin ennast kindlalt. Finaalis oli närv sees, aga suutsin lasud ilusti sooritada. Veel läksin selle võiduga MK-sarja üldliidriks. Olen väga õnnelik,” kommenteeris Jäätma võistlust.

Jäätmaga samas võistlusklassis võistelnud Maris Tetsmann ja Kristi
Ilves saavutasid vastavalt 46. ja 59. koha.

Plokkvibu meeste klass oli suurima osavõtjate arvuga, kus Caius Kand saavutas 186 sportlase hulgas 103. koha 575 punktiga.

Meeri-Marita Paas võitis plokkvibu juunioride klassis neidude seas pronksi. Hanna Liina Lippand pälvis samas kategoorias üheksanda koha.

Plokkvibu juunioride noormeeste klassis saavutas Robin Jäätma eelringis kaheksanda ja Kristjan Ilves 14. asetuse, duellide järgselt saavutasid mõlemad noormehed 71 võistleja hulgas kõrge kuuenda koha.

Reena Pärnat saavutas 71 sportvibu naise hulgas 546 punktiga 39. koha.
Rahvusvahelise debüüdi teinud Eliise Jõgi ja Elis Riin Tars saavutasid 88 sportvibu juuniori neiu hulgas vastavalt 75. ja 87. koha.